"Všechny odpovědi máš v sobě."

Co je regresní terapie

Je to hlubinná terapie, která Vás otevře Vašemu vlastnímu nitru. Dává odpovědi na otázky, kde, jak a za jakých okolností vznikají ve Vašem životě Vaše traumata, bolístky a problémy. Jde až ke kořenům problémů, to znamená k prvotní příčině. Pro ty odpovědi si jdete za pomoci terapeuta Vy sami a Vy sami si na ně v regresi odpovíte. Terapeut je pouze Váš průvodce, neposuzuje, nedomnívá se, nevytváří příběhy za Vás ani Vám nevnucuje své vlastní názory. Po rozklíčování důležitých vzpomínek je třeba vše přijmout, zpracovat, pročistit a propustit. Na to už má každý terapeut vlastní nástroje. 

Prvotní příčina každého problému ať fyzického či psychického je ukryta v podvědomí a většinou spadá do období Vašeho prenatálu či ranného dětství, možná i dál do minulosti. "Jak si mám vybavit, co jsem prožíval/a u mámy v bříšku?" říkáte si? Regresí si to snadno vybavíte. Buněčná paměť je jako harddisk v PC. Neomylně nahrává všechna data, každou minutu Vašeho života. Záznamy hezké, ale i ty nepříjemné, které bychom nejrajši vymazali. Záznamy ze všech minulých životů, ať už na ně věříte, či ne.

Dovedete si představit, kolik si naše duše nesou traumat, křivd, zrad, ublížení, bolesti, smutku....? Jak nás tato podvědomá traumata ovlivňují i v současnosti? Dobrá zpráva je, že s tím vším se dá hezky pracovat. A když si kousek po kousku zpracováváme vše, co nás trápí,  tělu i duši se uleví a vrátí se do života radost a klid. 

Slovo regrese = zpět, zpětný, zpátečný. Jejím úkolem však není utápět se v minulosti. Do minulosti si jdete především pro příčinu, pro pochopení, co Vám daná situace značí, co si z ní máte vzít a v čem se z ní poučit.  

Regrese není hypnóza, vše si plně uvědomujete. "Je to povídání se zavřenýma očima," říká má učitelka. 

Regresí vše nekončí, i dál je třeba na sobě pracovat. Nechte se vést svou intuicí. Poslouchejte své nitro, svou duši. Ona ví nejlépe, na jakou melodii se máte naladit.