CO JE METAMORFNÍ TECHNIKA

Metamorfní technika (MT) je velmi jemná, příjemná a účinná metoda pro uvolnění starých duševních traumat, strachů a stresů vytvořených v období před/při početí, v průběhu prenatálního vývoje a při porodu, které nevědomě ovlivňují naše životy a blokují a omezují náš přirozený stav bytí a kvalitu životní energie. 

MT pracuje formou jemné "motýlí" masáže, kdy pouhým dotekem na reflexních zónách páteře uvolňuje tyto staré bloky. Není nutné jít do starých vzpomínek, či rozebírat s terapeutem svá trápení a traumata. Postupným uvolňováním těchto bloků se ošetřovanému přirozeně zvyšuje jeho životní energie a rozproudí se i do míst, kde předtím stagnovala. Ošetřovaný jedinec už po jedné aplikaci pociťuje úlevu, lehkost, větší radost ze života apod. 

Reflexní zóny páteře se nacházejí na nohou, na rukou a na hlavě, právě tam se aplikuje MT.

Pojem metamorfóza znamená doslova přeměna, proměna. Ta se vztahuje k životním vzorcům, které mají být přeměněny. Housenka se změní v motýla, v člověku se plně rozvinou dosud skryté schopnosti. Proto je motýl symbolem metamorfózy. 

MT svým přístupem rozvíjí vědomí, odstraňuje negativní duševní struktury a životní vzorce, které se vytvořily během devíti měsíců (v tzv. prenatálním období), kdy embryo vyrůstalo v matčině těle. Jedná se ovšem o takové životní vzorce, které, vytvořené díky zkušenosti v matčině těle, se v rodině předávají dále a brání plnému rozvoji a harmonickému toku energie, kterou má člověk k dispozici.  

MT má trvalý účinek, je vhodná pro děti, dospělé, obzvláště prospěšná je pro těhotné maminky a jejich poklady. I zvířátka reagují na MT kladně. Žádné negativní, vedlejší účinky MT nemá. 

Co je důležité!!! Ten, kdo MT aplikuje ošetřovanému, se sám nijak energeticky neangažuje. Čili nijak neléčí, nikam nevede žádnou energii, nečistí čakry, neodnímá negativní energii, neprojevuje spasitelské syndromy. Naopak musí zůstat vědomě v klidu, odosobněný, aby tzv. nepáchal dobro. 

Doporučuji pro klienty, kteří se necítí přímo na regresní terapii, trpí strachy, fobiemi, depresemi, nevěří si, nemají tak nějak chuť do života. Také pro těhotné ženy a úzkostlivé maminky je motýlí masáž příjemná relaxační technika. 

Optimální počet aplikací MT je minimálně 4-5, obvykle se doporučuje 8-10. 

Více informací o MT najdete na www.inspirala.cz. Kurzy MT pořádá Jitka Třešňáková, která mne přivedla k této úžasné metodě a tímto jí děkuji za rozšíření mých obzorů. 


Má osobní zkušenost s MT:

Na aplikaci MT jsem se těšila. Tím, že pracuje s prenatálním traumatem mi byla už dopředu sympatická. Při masáži chodidel se mi do povědomí vynořila myšlenka, že jsem si přivodila trauma NEPŘIJETÍ právě z období, kdy moje maminka zjistila, že je těhotná. Ta myšlenka jen tak prolétla a hned se mi začaly skládat situace, ve kterých reaguji stejně, čili si připadám NEPŘIJATÁ druhými. Nijak jsem to neanalyzovala, jen to proplulo. Nejpříjemnější mi byla masáž na hlavě, to jsem vrněla jako kočka. Klidně bych brala celých 60 min. masáž jenom hlavy. 

Po skončení masáže mi bylo báječně. Ihned jsem zaregistrovala, že mám jinak postavenou páteř. Má skolióza a přetížená bederní páteř se prostě srovnala tak, že mne nijak neomezuje. Na běžné masáže chodím, občas něco málo na záda cvičím, ale tady to byla markantní změna. A k mé radosti trvá dosud. A taky jinak prožívám stresové situace. Stresu neubylo, jen já jím proplouvám po třetí aplikaci tak nějak ladně, bez emocí. Užívám si to. 

S kolegyní Danielou, se kterou jsme se učily MT a vzájemně jsme si předávaly masáž, jsme se shodly, že krásný zážitek je masáž obdržet, ale i masáž provádět.